KLİNİK ENTERAL PARENTERAL NÜTRİSYON DERNEĞİ
Haber Tarihi : 09/05/2017

06 Mayıs 2017 tarihinde Holiday Inn Hotel’de “KEPAN & TÜKED Eczacılarla Buluşuyor” toplantılarının üçüncüsü gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’nin farklı bölgelerinden olmak üzere, kamu üniversite ve özel hastanelerde çalışan eczacılardan toplam 107 eczacı katılmıştır.

KEPAN Başkanı Prof. Dr. Kubilay Demirağ ve TÜKED Başkanı Eczacı Mustafa Gönen tarafından açılan toplantıda Türkiye’de ONCA Projesi ve malnütrisyonla ilgili güncel bilgiler paylaşılarak nütrisyonel desteğin sağlanmasının önemi üzerinde durulmuştur. Prof. Dr. Hülya Sungurtekin, Prof. Dr. Murat Gündüz Doç.Dr. Kürşat Gündoğan ve Doç. Dr. Ecz. Kutay Demirkan’ın sunumlarıyla birlikte parenteral nütrisyonun tüm detaylarıyla konuşularak tartışıldığı toplantıda bilimsel verilerin yanında, eczacıların günlük pratiklerinde yaşadıkları sorunlara da ışık tutulmuştur. Doç. Dr. Ecz. Kutay Demirkan ve Ecz. Gülgün Altınok tarafından yönetilen “Söz Sizde” bölümünde özellikle eczacılar yaşadıkları sorunları ve deneyimlerini paylaşarak kendilerini ifade etme ve farklı uygulama örnekleri hakkında bilgi edinme fırsatı bulmuşlardır. Oldukça interaktif geçen toplantı, katılımcıların büyük beğenisi ile tamamlanmıştır.

KEPAN ve TÜKED işbirliği ile gerçekleşen bu toplantılar nütrisyon alanında doğru uygulamaları güçlendirmesi ve ilgili tüm branşlar arasındaki iletişim ve desteği arttırması açısından büyük önem taşımakta ve devam etmesi planlanmaktadır.

Program için lütfen tıklayınız.

Haber Arşivi