KLİNİK ENTERAL PARENTERAL NÜTRİSYON DERNEĞİ
Bilimsel Araştırma Destek Bursu:
KEPAN tarafından her yıl bilimsel araştırma projelerini desteklemek amacıyla, adeti ve burs miktarı Yönetim Kurulu tarafından saptanarak ilan edilen burs verilir.

Bu burs için yürütülecek süreç bir yönerge ile belirlenmiştir.

Yönerge için tıklayınız.

2019-2020 yılları için Bilimsel Destek Burs miktarı her yıl en fazla 5 projeye verilmek üzere proje başına 25000 TL olarak belirlenmiştir.

Yayın Teşvik Bursu:

SCI veya SCI-Expanded'a giren dergilerde yayınlanan klinik nütrisyonla ilgili ?derleme ve araştırma makaleleri? için makale başına 2000 TL burs verilir.
Bu burs için başvuru, makalede birinci sırada olan araştırıcı (veya sorumlu yazar) tarafından makaledeki diğer yazarların da imzasının olduğu bir dilekçeyle yapılır. Yazarlardan en az birinin en az 1 yıldır KEPAN üyesi olması gerekir.
Makalenin başvuru tarihinden önceki 2 yıl içinde yayınlanmış olması şarttır.

ESPEN Kongreleri Bildiri Bursu:
ESPEN Kongrelerine bildirisi kabul edilen ekibin bildiriyi sunacak üyesine (KEPAN Yönetim Kurulu'na kongre katılım ücretinin yatırıldığını gösteren makbuz ve sponsor desteğinin bulunmadığını belirten bir yazıyla başvurduktan sonra) o senenin kongre kayıt ücreti kadar destek verilir. Bildirisi kabul edilen ekipten en az birinin en az 1 yıldır KEPAN üyesi olması gerekir.

KEPAN Kongreleri Katılım Bursu:
KEPAN Kongrelerine bildirisi kabul edilen ekibin bildiriyi sunacak üyesine, KEPAN Yönetim Kurulu'na sponsor desteğinin bulunmadığını belirten bir yazıyla başvurduktan sonra, o senenin kongre kayıt ücreti kadar destek verilir. Kaç bildiri sahibinin destekleneceğine KEPAN Yönetim Kurulu karar verir.

KEPAN Kongreleri En İyi Üç Bildiri Bursu:
KEPAN Kongresinde sunulan bildirilerden, jüri değerlendirmesi sonucunda en yüksek puanı alan ilk sözlü bildiriye 5000 TL, ikinci sözlü bildiriye 3000 TL, üçüncü sözlü bildiriye 2000 TL burs verilir. En iyi 3 poster bildirisine ise 1000'er TL burs verilir.